Restaurativ tandvård

Restaurativ tandvård

får patienten möta en svensktalande tandläkare som sätter sig in i patientens problem och önskemål, tar röntgenbilder och gör en bedömning av den aktuella tandhälsan som sedan ligger till grund för individuellt behovanpassad terapiplanering.

Restaurativ tandvård – fyllningsterapi

Mis on hammaste lagunemise põhjus ja miks on vaja neid täidistega taastada? Kõige tavalisem põhjus on hambakaaries ja selle tüsistused, järgnevateks põhjusteks on hambatrauma või vana hambatäidise välja vahetamine. 

Hambaaukude teket on võimalik diagnoosida röntgenülesvõtete abil juba siis, kui patsient ise ei tunne ega tea, et hammas on lagunemas. Kui me leiame hambaaugu ning selle ravimisega viivitatakse rohkem kui mõned nädalad, võib hammas hakata valutama ning vajada seega juba keerulisemat ja kallimat juureravi. 

Mõnikord on võimatu hammast taastada ning hammas tuleb eemaldada ning asendada kunsthamba ehk implantaadiga. Hambaid saab taastada erinevate materjalidega ja erineval viisil, kuid ravimata jätmine põhjustab alati hambavalu. 

Eestis kasutatakse hammaste raviks valget komposiitmaterjali, amalgaamtäidised on Eestis keelatud. 

Se video

Endodontisk behandling

Endodontiline ravi ehk juureravi on vajalik siis, kui hambasäsis ehk rahvakeeli hambanärvis on tekkinud põletik. Selle põletiku tekkeks on mitmeid põhjusi: sügavast ravimata hambaaugust lähtunud nakkus, hambaravist tekkinud põletik, kui tekkinud hambaauk on hambasäsile liiga lähedal, mõra hambas ja hamba või juure murdumine. 

Kui juureravi jääb sellistel puhkudel tegemata, võib põletik edasi kanduda lõualuusse ning tekkida abtsess.
Hambasäsipõletiku sümptomiteks on valu, kuuma- ja külmatundlikkus, hamba värvi muutumine tumedamaks, hamba kerkimistunne, valu ja turse hambaga piirnevas igemes. Mõnikord sümptomid puuduvad. 

Juureravi video

Periodontal behandling

Kui igemed hammaste puhastamisel veritsevad, on valusad ning suust tuleb halba lõhna, siis suure tõenäosusega on tekkinud igemete põletik, millest võib ravimata jätmisel välja kujuneda parodontoos ehk hambaümbrise põletik.


Parodontoosi väljakujunemise peatamiseks on oluline hammaste ja igemete igapäevane puhastamine, hambakivi ja ladestumiste eemaldamine hambaarsti või hügienisti poolt, regulaarsed kontrollid ning vajadusel ka kirurgiline ravi ning antibiootikumid.  

Se video

Behandlingsplanering och beräkning kommer att göras vid första besöket.

Boka tid för konsultation

Kontakta oss