Laiaulatuslik hambaravi

Laiaulatuslik hambaravi

kuulame ära patsiendi mured ja soovid, teeme röntgenpildid ja hindame hammaste hetkeolukorda, millest lähtuvalt koostame patsiendi soovile vastava raviplaani

Hammaste taastamine täidistega – restauratiivne hambaravi

Mis on hammaste lagunemise põhjus ja miks on vaja neid täidistega taastada? Kõige tavalisem põhjus on hambakaaries ja selle tüsistused, järgnevateks põhjusteks on hambatrauma või vana hambatäidise välja vahetamine. 

Hambaaukude teket on võimalik diagnoosida röntgenülesvõtete abil juba siis, kui patsient ise ei tunne ega tea, et hammas on lagunemas. Kui me leiame hambaaugu ning selle ravimisega viivitatakse rohkem kui mõned nädalad, võib hammas hakata valutama ning vajada seega juba keerulisemat ja kallimat juureravi. 

Mõnikord on võimatu hammast taastada ning hammas tuleb eemaldada ning asendada kunsthamba ehk implantaadiga. Hambaid saab taastada erinevate materjalidega ja erineval viisil, kuid ravimata jätmine põhjustab alati hambavalu. 

Eestis kasutatakse hammaste raviks valget komposiitmaterjali, amalgaamtäidised on Eestis keelatud. 

Vaata videot

Juureravi

Endodontiline ravi ehk juureravi on vajalik siis, kui hambasäsis ehk rahvakeeli hambanärvis on tekkinud põletik. Selle põletiku tekkeks on mitmeid põhjusi: sügavast ravimata hambaaugust lähtunud nakkus, hambaravist tekkinud põletik, kui tekkinud hambaauk on hambasäsile liiga lähedal, mõra hambas ja hamba või juure murdumine. 

Kui juureravi jääb sellistel puhkudel tegemata, võib põletik edasi kanduda lõualuusse ning tekkida abtsess.
Hambasäsipõletiku sümptomiteks on valu, kuuma- ja külmatundlikkus, hamba värvi muutumine tumedamaks, hamba kerkimistunne, valu ja turse hambaga piirnevas igemes. Mõnikord sümptomid puuduvad. 

Juureravi video

Igemete ravi

Kui igemed hammaste puhastamisel veritsevad, on valusad ning suust tuleb halba lõhna, siis suure tõenäosusega on tekkinud igemete põletik, millest võib ravimata jätmisel välja kujuneda parodontoos ehk hambaümbrise põletik.


Parodontoosi väljakujunemise peatamiseks on oluline hammaste ja igemete igapäevane puhastamine, hambakivi ja ladestumiste eemaldamine hambaarsti või hügienisti poolt, regulaarsed kontrollid ning vajadusel ka kirurgiline ravi ning antibiootikumid.  

Vaata videot

Hinnakalkulatsioon ja raviplaan tehakse individuaalselt esimesel ravi visiidil.​

Broneeri visiit

Võta ühendust