Parodontiit on hamba kinnitusaparaati kahjustav põletik, mille tagajärjel hakkavad hambad loksuma, mis omakorda võib viia hammaste kaotuseni. Parodontiit vajab kindlasti igemepõletiku ravi. Parodontiiti põhjustavad mikroobid avaldavad mõju kogu tervisele ja kehale. Ravimata jäänud igemepõletik võib olla ohtlik ja kaasa tuua põletiku teistes organites, sest mikroobid võivad vereringega kehas laiali liikuda.

 

Kuidas tekib igemepõletik ehk parodontoos

Parodontoosi ehk parodontiidi tekkepõhjuseks on bakteriaalse katu tekkimine hamba ja igeme vahelisse igemetaskusse. Igemepõletik võib tekkida ka teiste tegurite koosmõjul – nendeks on näiteks suitsetamine, kroonilised haigused, sh diabeet ja stress. Oma roll on ka pärilikel faktoritel.

Kaugele arenenud ja ravimata parodontoos võib lõpuks viia hammaste kaotuseni. Kindlasti peaks hambaarsti külastama, kui esineb igemete valulikkust, veritsust, punetust või turset. Parodontiit võib anda märku ka halva maitsega suus või ebamäärase kihelustundena.

 

Milline näeb välja igemepõletiku ravi

Igemepõletiku ravi kõige tähtsam ülesanne on peatada põletikuprotsess. Igemekudede täielik taastamine ei ole võimalik. Küll aga on võimalik eemaldada nii igemetelt kui igemetaskutest hambakatt ja hambakivi. Samuti on oluline, et hambad oleksid terved.

Juba liikuma hakanud hambaid fikseerime lahasega või kui see ei ole võimalik, siis asendame kahjustunud hambad implantaatidega.

Kindlasti on oluline vaadata üle suuhügieen. Loobuda tuleks suitsetamisest ja teistest kahjulikest harjumustest. Täpsemaid juhiseid jagab hambaarst esimesel visiidil.

Boka tid för konsultation

Broneeri mugavalt siinsamas või helista +372 616 4500.