sergeizjuganov_ZJU_1697 copy

Hamba juureravi mikroskoobiga

Endodontiline ravi ehk juureravi on protseduur, mis on vaja ette võtta siis, kui hambasäsis on tekkinud põletik. Hamba juureravi käigus puhastatakse juurekanal ja täidetakse see täitematerjaliga. Meie kliinikus teostatakse ka juureravi mikroskoobiga. Õigeaegne ravi aitab vältida põletiku levimist ja säilitada oma hambad.

 

Millised on juureravi näidustused

Hambasäsipõletiku sümptomiteks on valu, hamba kuuma- ja külmatundlikkus, hamba värvi muutumine tumedamaks, hamba kerkimistunne, valu ja turse hambaga piirnevas igemes. Mõnikord võib juureravi olla vajalik ka siis, kui sümptomid puuduvad.

Hambasäsis ehk hambanärvis tekkiv põletik on kõige sagedamini põhjustatud ravimata hambaaukudest, mistõttu on tähtis käia regulaarselt hambaarsti visiidil ka siis, kui kaebused puuduvad. Samuti võib põletik olla põhjustatud hamba või juure murdumisest või mõrast hambas.

Juureravi peamine eesmärk on ennetada põletiku levimist. Kui juureravi ei tehta, siis võib põletik edasi kanduda lõualuusse ja tekkida abtsess.

 

Kuidas hamba juureravi välja näeb

Juureravi koosneb enamasti mitmest protseduurist, mille jaoks tuleb hambaarsti visiidil käia mitu korda. Täpse raviplaani paneb paika hambaarst esimesel visiidil. Enne hamba juureravi teeme alati ka panoraamülesvõtted kliendi hammastest, pärast mida saame hinnata, kui kaugele põletik on levinud ja kas oma hammas on võimalik säilitada.

Pärast juureravi võib olla vajalik hambale panna kroon.

 

Teostame ka juureravi mikroskoobiga

Juureravi mikroskoobiga on kõige täpsem ja kaasaegsem meetod tänapäevases juureravis. Tänu mikroskoobi täpsusele saame juurekanalite puhastamist ja täitmist läbi viia ülima täpsusega, et tagada sinu jaoks parimad tulemused.

 

Book a visit

We welcome you to our cosy dental clinic. We will review the condition of your teeth and set up a treatment plan. We also offer emergency dental care. Book conveniently here or call +372 616 4500.