sergeizjuganov_ZJU_1697 copy

Hamba juureravi mikroskoobiga


Endodontiline ravi ehk juureravi on protseduur, mis on vaja ette võtta siis, kui hambasäsis on tekkinud põletik. Hamba juureravi käigus puhastatakse juurekanal ja täidetakse see täitematerjaliga. Õigeaegne ravi aitab vältida põletiku levimist ja säilitada oma hambad. Meie kliinikus teostab juureravi dr. Robert Boyd.

 

Millised on juureravi näidustused


Hambasäsipõletiku sümptomiteks on valu, hamba kuuma- ja külmatundlikkus, hamba värvi muutumine tumedamaks, hamba kerkimistunne, valu ja turse hambaga piirnevas igemes. Mõnikord võib juureravi olla vajalik ka siis, kui sümptomid puuduvad. 

Hambasäsis ehk hambanärvis tekkiv põletik on kõige sagedamini põhjustatud ravimata hambaaukudest, mistõttu on tähtis käia regulaarselt hambaarsti visiidil ka siis, kui kaebused puuduvad. Samuti võib põletik olla põhjustatud hamba või juure murdumisest või mõrast hambas. 

Juureravi peamine eesmärk on ennetada põletiku levimist. Kui juureravi ei tehta, siis võib põletik edasi kanduda lõualuusse ja tekkida abtsess.


Kuidas hamba juureravi välja näeb


Juureravi koosneb enamasti mitmest protseduurist, mille jaoks tuleb hambaarsti visiidil käia mitu korda. Täpse raviplaani paneb paika hambaarst esimesel visiidil. 

Enne hamba juureravi teeme alati ka panoraamülesvõtted kliendi hammastest, pärast mida saame hinnata, kui kaugele põletik on levinud ja kas oma hammas on võimalik säilitada. 

Pärast juureravi võib olla vajalik hambale panna kroon. 


Teostame ka juureravi mikroskoobiga


Juureravi mikroskoobiga on kõige täpsem ja kaasaegsem meetod tänapäevases juureravis. Tänu mikroskoobi täpsusele saame juurekanalite puhastamist ja täitmist läbi viia ülima täpsusega, et tagada sinu jaoks parimad tulemused.


Juuretipu operatsioon


Mis on hamba juuretipu põletik? Hamba juuretipu põletik tekib, kui hambanärv kärbub ja mikroobid tungivad edasi läbi hambajuure tipu hammast ümbritsevatesse kudedesse. Seda pole alati võimalik tavalise juureraviga kõrvaldada ja seepärast tuleb teha juuretipu operatsioon. 

Ägedat juuretipupõletikku iseloomustab tugev valu, seda eriti söömisel või hammaste kokku surumisel. Valu võib esineda ühes hambas või kiirguda ka teistele hammastele. Juuretipupõletikuga võib kaasneda paistetus igemes ja mädakolle ehk abtsess. Sageli tekib ka palavik. 

Krooniline juuretipupõletik võib kulgeda kaebusi põhjustamata või avalduda aeg-ajalt tekkiva valuna. Krooniline juuretipupõletik diagnoositakse enamasti röntgenülesvõttega, kust põletikukolle on hästi näha. 

Igemele võib olla tekkinud fistel, kust eritub aeg-ajalt mäda. Hammaste hea tervis mõjutab kogu keha seisundit. 

Oluline on teada, et juuretipupõletik vajab ravi, sõltumata sellest, kas see põhjustab valu või mitte. Eriti oluline on see inimestele, kel on alanenud immuunsus või kes põevad südame- ja veresoonkonna või liigesehaigusi. 

Juuretipu operatsioon on põletikulise hambajuure tipuosa eemaldamine kirurgiliselt tuimestuse all nii, et hammas ise jääb suhu.

 

Broneeri visiit

Varata tapaaminen, helista +372 616 4500 või kirjuta dentist@dentist.ee