Hambaproteesid

Puuduvate hammaste taastamine 

Mis juhtub siis, kui puuduolevaid hambaid ei taastata? 

Vaata videod  

Mitte-eemaldatavad proteesid – hambakroonid ja -sillad 

Kui hammast ei saa enam täidistega parandada on heaks lahenduseks portselankroon. Puuduvat hammast saab asendada silla või implantaadiga (vt.implantaadid). Hambakroonid ja sillad tsementeeritakse hammaste külge ja need sarnanevad pärishambale nii materjali omadustelt, väljanägemiselt kui ka funktsioonilt.

Hambakroon soovitatakse teha hamba murru, suure täidise või hamba kosmeetilise väljanägemise pärast. Portselankroone ja vineere tehakse ka hammaste esteetilise väljanägemise parandamiseks ja ilusa naeratuse disainimiseks ja seda nimetatakse kosmeetiliseks hambaraviks.

Portselanvineeri video

Hambakrooni video:

Hambasilla video:

3D Hambakroonid

Sirona Cerec 3D CAD/CAM süsteem võimaldab teha hambale krooni ühel visiidil ehk 1,5 tunniga. Sellise hambakrooni täpsus suurem ja maksumus  veidi odavam kui hambatehniku laboris tehtud kroonil. 

Cerec hambakrooni video

Eemaldatavad proteesid 

Proteesid asendavad puuduvaid või eemaldatud hambaid ning aitavad toitu närida ja toetavad näolihaseid, keelt ja huuli rääkimisel ning muudavad välimust.

Täisproteesid ehk totaalproteesid

Totaalproteesid on eemaldatavad proteesid ja need tehakse siis, kui inimesel enam ühtegi oma hammast ei ole. Totaalproteesi ainus kinnitus on toetumine igemetele. ja kinnitub igemetele. Proteese saab teha nn immediaatproteesina s.t. kohe peale hammaste eemaldamist või konventsionaalse proteesina kui hambad juba pikka aega puudu. Proteesi materjal on plastmass ja metall.

Osalised ehk partsiaalproteesid

Partsiaalprotees asendab puuduvaid hambaid ja kinnitub veel allesolevatele hammastele klambrite, nuppude või lukkudega. Osaline proteesis võib olla alaline või ajutine (näiteks enne implantaatide paigaldamist paranemisperioodiks). 

Me teeme samuti pehmeid osalisi proteese, mis sobivad neile, kellel on hambareast puudu mõni üksik hammas.

Proteesile toestuseks ja kinnituseks on võimalik paigaldada implantaadid.

Implantaadid 

Implantaadid on titaankruvid, mis asendavad eemaldatud hambajuuri ja mis paigaldatakse lõualuusse. Implantaadi paigaldamise eelduseseks on piisava hulga lõualuu olemasolu. Lõualuud on võimalik “kasvatada” kunstlike biomaterjalide või oma luu siirdamisega.

Implantaat asendab ühte või mitut hammast – toestab krooni, silda või eemaldatavat proteesi.

Rohkem informatsiooni implantaatide kohta meie kodulehel 

Vaata ka videot  

Hinnakalkulatsioon ja raviplaan tehakse individuaalselt esimesel ravi visiidil.​

Broneeri visiit

Võta ühendust