Mida teha kui proteesid on ebamugavad, hõõruvad ja loksuvad?

Implantaadid  – võimalus proteeside kinnitamiseks

Kui oled kaotanud hambad ja saanud proteesid, millega ei saa rääkida ega süüa, siis on kõige käepärasemaks lahenduseks paigaldada 2 -8 implantaati, mille külge kinnitatakse protees. Selleks võib kasutada olemasolevat proteesi või teha täiesti uue. Proteesid kinnituvad implantaatide külge “trukiga” ja neid saab ise suust eemaldada (puhastamiseks jne). Teine viis on proteesid kruvida implantaatide külge,  neid ei ole ise võimalik eemaldada ning neid puhastatakse nagu oma hambaid.

Implantaate on hambaravis kasutatud  üle 25.a ja tegu on väga levinud ja hästi toimiva ravimeetodiga. “Innovatiivseks ” ja “erakordseks” sai seda nimetada tseda 1990-tel aastatel. Idee põhineb sellel, et titaan kasvab otseselt kokku luuga (teised metallid ei kasva) ja seda saab kasutada kunstliku hambajuurena ühe hamba asendamiseks või nn ankrutena kõigi puuduvate hambate asendamiseks.  Kui kõik hambad on elu jooksul kaotatud, siis iga puuduva hamba asemele implantaati ei panda, vaid kasutatakse erinevaid kombinatsioone 2-8 implantaadi ja proteesi jaoks. Selleks, milline kombinatsioon kellelegi sobib, otsustatakse konsultatsioonil.

Kõige lihtsam variant on eemaldatav protees ja 2 implantaati ühes lõuas (alalõuas või ülalõuas). Kõige keerulisem on 6-8 implantaati ühes lõuas ja alaliselt kinnikruvitud protselanist sild. Ülejäänud ravikombiantsioonid jäävad nende kahe raviavariandi vahele.

Rohkem infot ja implantaadi paigaldamise video vaata siin.

Kui Te olete otsustanud oma elukvaliteeti hästiistuvate hammaste läbi parandada, siis alustame konsultatsioonist – broneerige aeg https://dentist.ee/kontakt/.

3D keraamilised kroonid

 

Sirona Cerec 3D  CAD/CAM süsteem võimaldab teha hambale krooni ühel visiidil ehk 1 tunniga. Enam ei ole vaja käia 2 korda – esimene kord hamba ettevalmistuseks ja jäljendivõtmiseks ning siis paari nädala pärast teine kord krooni suhu paigaldamiseks.  HAMBAKROON VALMIB SAMAL VISIIDIL. See on eriti mugav inimestele, kes tulevad hambaarsti juurde kaugemalt. Samuti on sellise hambakrooni täpsus parem ja maksumus  veidi odavam kui hambatehniku laboris tehtud kroonil. 

Video

 

 

 

UUS! Elu lihtsamaks tegemiseks võtsime kasutusele Kind’i

Lugupeetud patsiendid, meiega saab nüüd ka ühendust kui klikite https://client.kind.app/en/dr-kristina-kiisa-dental-clinic 

UUDIS! Laste varajane ortodontiline ravi

Laste hambumushäirete varajane diagnoosimine (alates 4-aastaselt) ja ravi enne jäävhammaste vahetumist ja/või jäävhammaste vahetumise ajal. Raviks kasutame LM-aktivaatoreid, mida laps peab kandma ainult öösiti. Laste varajane hambumushäire diagnoosimine võimaldab lihtsat ravi siis kui probleem on veel väike ning sellest tulenevalt raviaeg lühem ja -maksumus väiksem kui hilisema ravi puhul. LM-aktivaator toimib vahelduvas hammaskonnas nii hambaid õigesse asendisse suunavalt kui ka samal ajal hambakaari laiendavalt, samuti toob see alalõuga ettepoole. Ainult väga varajases eas on võimalik mõjutada lõualuu kasvu soovitud suunas. Sellest tulenevalt ka näo kasvu ja harmooniat.

Vaata:

Kuna Eestis ei ole ühtset süsteemi hambumushäirete varajaseks diagnoosimiseks lasteasutustes, vaid see sõltub hambaarstist, kelle juurde laps satub, siis hambumushäired jäävad eelkoolieas diagnoosimata/ravimata. Vahelduva hammaskonnaga lapsel paistavad probleemid rohkem välja ja vanemad märkavad seda sageli ise ning hakkavad otsima ortodonti. Kuna ortodonte on vähe, siis arsti juurde õigel ajal ei pääse – ooteaeg esimeseks visiidiks on 9-12 kuud. Hilisem ravi on keerulisem ja kallim kui varajane ravi ning näo harmooniat muuta raske.

Mida peaks tähele panema?

  • kui lapsel on raskusi närimise ja hammustamisega
  • suuhingamine
  • pöidla imemine
  • kõnehäired
  • kokkuhammustamisel hambad ei lähe kontakti
  • esihambad on tugevalt kaldu sisse või väljapoole
  • hammastel ruumipuudus – “hambad ei mahu suhu ära”

 

LM-aktivaatoritega on võimalik enamikku neist probleemidest varases eas lahendada ja vähendada hilisemaks ortodontiliseks kombineeritud raviks. Kahjuks ei ole võimalik ravida teatud tüüpi hambumushäireid, mis vajavad teistsugust sekkumist kui LM aktivaatorid võimaldavad.

Konsultatsiooniks broneeri aeg

Haigekassaga leping kuni 19-aastaste laste hambaraviks

Alates 2020.a.  on Kristina Kiisa Hambaravi Oü-l taas haigekassaga leping kuni 19-aastaste laste hammaste raviks