Uudis! Täiskasvanute esteetiline ortodontiline ravi

Oled mõelnud, et Su hambad on puseriti ja/või Su naeratus ei näe välja nagu Sa soovid? Nüüd võimalik seda paremaks muuta läbipaistvate hambakapedega ! 

Vaata lähemalt

UUDIS! Laste varajane ortodontiline ravi

Laste hambumushäirete varajane diagnoosimine (alates 4-aastaselt) ja ravi enne jäävhammaste vahetumist ja/või jäävhammaste vahetumise ajal. Raviks kasutame LM-aktivaatoreid, mida laps peab kandma ainult öösiti. Laste varajane hambumushäire diagnoosimine võimaldab lihtsat ravi siis kui probleem on veel väike ning sellest tulenevalt raviaeg lühem ja -maksumus väiksem kui hilisema ravi puhul. LM-aktivaator toimib vahelduvas hammaskonnas nii hambaid õigesse asendisse suunavalt kui ka samal ajal hambakaari laiendavalt, samuti toob see alalõuga ettepoole. Ainult väga varajases eas on võimalik mõjutada lõualuu kasvu soovitud suunas. Sellest tulenevalt ka näo kasvu ja harmooniat.

Vaata:

Kuna Eestis ei ole ühtset süsteemi hambumushäirete varajaseks diagnoosimiseks lasteasutustes, vaid see sõltub hambaarstist, kelle juurde laps satub, siis hambumushäired jäävad eelkoolieas diagnoosimata/ravimata. Vahelduva hammaskonnaga lapsel paistavad probleemid rohkem välja ja vanemad märkavad seda sageli ise ning hakkavad otsima ortodonti. Kuna ortodonte on vähe, siis arsti juurde õigel ajal ei pääse – ooteaeg esimeseks visiidiks on 9-12 kuud. Hilisem ravi on keerulisem ja kallim kui varajane ravi ning näo harmooniat muuta raske.

Mida peaks tähele panema?

  • kui lapsel on raskusi närimise ja hammustamisega
  • suuhingamine
  • pöidla imemine
  • kõnehäired
  • kokkuhammustamisel hambad ei lähe kontakti
  • esihambad on tugevalt kaldu sisse või väljapoole
  • hammastel ruumipuudus – “hambad ei mahu suhu ära”

Screen-Shot-2016-05-12-at-10.29.18-AM-1024x877.png (1024×877)

LM-aktivaatoritega on võimalik enamikku neist probleemidest varases eas lahendada ja vähendada hilisemaks ortodontiliseks kombineeritud raviks. Kahjuks ei ole võimalik ravida teatud tüüpi hambumushäireid, mis vajavad teistsugust sekkumist kui LM aktivaatorid võimaldavad.

Konsultatsiooniks broneeri aeg

Teisene arvamus

Enne lõplikku otsuse langetamist võib patsient konsulteerida teise arstiga ehk võtta teisese arvamuse.

Teisene arvamus annab patsiendile kindlustunde tehtud valiku osas ning vähendab ravivea tekkimisohtu, kuna kahe arsti samase arvamuse puhul on eksimise võimalus väike.

Teiseseks arvamuseks tuleks:

1  kinni panna aeg

2  ja võtta võimalusel kaasa röntgenpildid, kui neid ei ole, saame need teha uuesti meie kliinikus.

Ei ole enam haigekassaga lepingut kuni 19-aastaste laste

Alates 2017.a. Kristina Kiisa Hambaravi Oü-l ei ole enam haigekassaga lepingut kuni 19-aastaste laste hammaste raviks

Keraamilised hambakroonid/ täidised uuel 3D CAD/CAMi meetodil

UUS! Keraamilised hambakroonid/ täidised uuel 3D CAD/CAMi meetodil saavad valmis 1. visiidil