Hügieen

 

Soovitame oma patsientidele vähemalt kord aastas käia hambahügienisti juures hambaid puhastamas. Hügienist eemaldab hammastelt hambakivi, hambakatu ja pigmentatsiooni ehk ladestused, mis ei pea seal olema ning õpetab hügieenivõtteid ja jagab soovitusi. 

Meie kliinikus kasutab hügienist Šveitsi EMS AIRFLOW Prophylaxis Master hambapuhastusseadet. 


Miks peab hambaid hügienisti juures puhastama?

 
Hammastele kogunevad ladestused – hambakivi, katt jne – sisaldavad endas baktereid, mis omakorda põhjustavad põletikku igemetes ja tekitavad ka hambaauke ehk kaariest. 
 
Igemepõletik on õige hammaste hooldusega ennetatav ja ravitav. Ravimata igemepõletik kujuneb periodontiidiks (ka parodontiit, parodontoos). Periodontiit on hammast kinnitavaid kudesid kahjustav põletik, mille tagajärjel hakkavad hambad loksuma, mis omakorda võib viia hammaste kaotuseni. 
 
Periodontiiti põhjustavad mikroobid avaldavad mõju kogu tervisele ja kehale ja selle ravimata jätmisel võib kaasa tuua põletiku teistes organites, sest mikroobid võivad vereringega kehas laiali liikuda. Igemepõletiku ravi kõige tähtsam ülesanne on peatada põletikuprotsess ehk eemaldada ja vähendada haigustekitajaid. 
 
Selleks on vaja eemaldada nii igemetelt kui igemetaskutest hambakatt ja hambakivi. Samuti on oluline, et hambad oleksid terved.

 

Broneeri visiit

Varata tapaaminen, helista +372 616 4500 või kirjuta dentist@dentist.ee