Tooth removal Kristina Kiisa Hambaravis

 

Hammaste tervise hoidmiseks on kõige olulisem käia regulaarselt hambaarsti juures kontrollis ja oma suuhügieeni eest hoolt kanda. Siiski on mõni kord vaja ette võtta hammaste eemaldamine, näiteks kui hammas on põletikus või tarkusehammas on hakanud valu tegema. Oluline on teada, et kui ees seisab hammaste väljatõmbamine, siis on tänapäeval võimalik seda teha kliendi jaoks valutult. Kui hamba väljatõmbamine on tehtud, siis on võimalik hammas asendada kunsthamba ehk implantaadiga.

  

Sagedasemad põhjused, miks on vaja ette võtta hammaste eemaldamine

Paljusid hammastega seotud probleeme saab varajasel avastamisel ravida ja ennetada. Teatud juhtudel ei ole aga ravimine võimalik ning vajalik on ette võtta hammaste eemaldamine. Kõige sagedasemad põhjused, miks hamba väljatõmbamine on vajalik, on kaugele arenenud kaaries, põletik igemes või hambajuures, murdunud hammas ning tarkusehammaste tulek, mis põhjustab valu ja survet näo ja lõualuu piirkondades.

 

Mida oodata, kui ees seisab hammaste väljatõmbamine

Hammaste väljatõmbamine võib tunduda alguses hirmutav, kuid tänapäeval on see kliendi jaoks tehtud võimalikult valutuks. Kõigil klientidel, kes tulevad meie juurde esimest korda, teeme esmalt panoraamröntgeni, mis hõlmab kogu näo alaosa, lõualiigeseid ja hambaid. Vajadusel teeme lisaks ka väiksemaid suusiseseid röntgenpilte. Seejärel paneme paika raviplaani.

Hamba väljatõmbamine toimub paikse tuimestusega, mis muudab suukirurgia hästi talutavaks. Protseduuri järgselt võid kodus kasutada valuvaigisteid, et toetada taastumist.

Lisaks hamba väljatõmbamisele tegeleme ka hammaste taastamise ning hambakroonide ja implantaatide paigaldamisega.

 

Mis on suukirurgia

Oral surgery is a specialty of dentistry concerned with the diagnosis and surgical treatment of defects or injuries of the mouth. It consists of removal of broken or impacted teeth, gum operations, root tip operation, minor soft tissue operation in the mouth, implant placement.

Suukirurgia hambaravikabinetis me ei tegele lõualuude traumade, vigastuste, kasvajate jms raviga. Selliste probleemidega soovitame pöörduda näo-ja lõualuukirurgia osakonda PERHis.

 

Book a visit

We welcome you to our cosy dental clinic. We will review the condition of your teeth and set up a treatment plan. We also offer emergency dental care. Book conveniently here or call +372 616 4500.