Implantaadid

Implantaadid

Implantaat on nn kunstlik hambajuur, mis paigaldatakse lõualuusse kirurgiliselt. Implantaate paigaldatakse üksikute hammaste puudumise korral, samuti osalise või täieliku hambutuse korral proteesi kinnitamiseks . Implantaat on valmistatud titaanist, mida keha käsitleb bioloogiliselt oma materjalina ning mis erinevalt teistest metallidest kasvab luu külge kinni. Luurakud kinnituvad implantaadi pinnale ja seda protsessi kutsutakse osteointegratsiooniks. Implantaat opereeritakse luu sisse ja ige õmmeldakse paranemisperioodiks pealt kinni. Peale 4-6 kuu pikkust paranemisperioodi ige taasavatakse, võetakse implantaadist jäljendid ja tehnik valmistab proteesi ehk hambad.

Näidustused implantaatide paigaldamiseks

Implantaate paigaldatakse üksikute hammaste puudumise korral, samuti osalise või täieliku hambutuse korral proteesi kinnitamiseks.

Kellele sobivad implantaadid

Implantaate saab paigaldada inimestele, kellel on piisavalt luud ja hea suuhügieen. Implantaatide vastunäidustuseks on suitsetamine ja suhkrutõbi, mõlemal juhul on takistatud luu paranemine implantaadi ümber seoses vereringe häiretega ning toitainete ning mineraalide vähenenud kättesaadavusega. Samuti ei paigaldata implantaate osteoporoosi ja selle biofosfonaatide ravi korral, onkoloogilise ravi ja raseduse ajal.
Kirurg hindab luu kvaliteeti ja mahtu ning igeme paksust tulevase implantaadi paigalduskohal, teeb selleks röntgenpildid ning vajadusel ka 3D röntgeni.

Implantaat kui oma hammas

Inimesed tajuvad implantaate nagu omi pärishambaid. Patsientidele, kes on aastaid elanud eemaldatavate proteesidega, on implantaadid proteesi fikseerimiseks parim viis elukvaliteedi tõusuks.

Implantaatide ebaõnnestumine

Mõnikord implantaadid ei kasva luu külge kinni ehk ei osteointegreeru. Põhjuseid on mitmeid, tavalisemaks on luu ebapiisav kvaliteet ja maht, liiga lühike paranemisaeg, implantaadi ebastabiilsus juba operatsioonijärgselt, liigne koormus ning infektsioonid. Implantaatide õnnestumise protsent kõigil kaasaegsetel implantaadisüsteemidel on 85-95% 5 – 15 a jooksul.
Kui implantaat ei kasva kinni, siis see eemaldatakse, lastakse luul paraneda vähemalt 16 nädalat ja implantaat paigaldatakse uuesti. Mitmekordset implantaadi ebaõnnestumist tuleb väga harva ette.

Implantaadioperatsioon

Implantaat paigaldatakse kirurgiliselt lõualuusse kasutades kohalikku tuimestust tavaliselt 4-6 kuud peale hamba eemaldamist. Mõnikord saab seda teha koheselt peale hamba eemaldamist.
Implantaadioperatsiooni illustreerib video:

Implantaadivideo:

Peale operatsiooni

Operatsioonijärgsed juhised antakse otse patsiendile. Paranemis- ehk luustumisperiood enne hammaste kinnitamist implantaadi külge on tavaliselt 3-6 kuud, see otsustatakse individuaalselt. Üksikutel juhtudel on võimalik paigaldada hammas ka koheselt peale implantaadioperatsiooni. Implantaadi paranemisperioodiks valmistatakse vajadusel ajutine protees, mis ei toetu implantaadile. Samuti saab patsient ka temale sobivad suuhügieenijuhised.

Implantaatide hooldus

Peale implantaadihammaste paigaldamist on oluline käia igal aastal järelkontrollis, kus tehakse röntgenpildid ja hinnatakse igemete ning lõualuu seisukorda, samuti pööratakse tähelepanu õigele suuhügieenile.

Igapäevane kodune suuhooldus tagab implantaatide vastupidavuse aastateks.
Implantaatide maksumus on võrreldes muu hambaraviga jäänud aastate jooksul samaks, s.t implantaadid on odavamad kui aastaid tagasi. Täpse maksumuse oskab öelda arst esimesel konsultatsioonil.

Miks implantaadid?

Implantaadid on ohutu viis puuduvate hammaste asendamiseks ja naeratuse taastamiseks

Miks teha seda meie kliinikus? Me kasutame oma kliinikus Saksa Dentsply * implantaadisüsteemi, ei ole odavaid hiina implantaate. Meie arstil on 20-aastane kogemus ja haridus on omandatud Skandinaavias ja Saksamaal

Hinnakalkulatsioon ja raviplaan tehakse individuaalselt esimesel ravi visiidil.​

Broneeri visiit

Võta ühendust