Hambahaiguste ennetamine

Meie hambaravi tegevuse aluseks on keskendumine hambahaiguste ennetamisele ja varajasele diagnoosimisele.

Kõige esimesel visiidil kuulame ära patsiendi mured ja soovid, teeme röntgenpildid ja hindame hammaste hetkeolukorda, millest lähtuvalt koostame patsiendi soovile vastava raviplaani. Selgitame hambahaiguste tekkepõhjusi ja seost üldtervisega ning võimalikke tulevikuprognoose. Patsiendi hetkeolukorda silmas pidades soovitame suuhügieenivahendeid ja -võtteid.

Ulatuslikuma hambaravi planeerimise korral teeme patsiendi suus seisukorrast ja hammastest fotod ning võtame diagnostilised mudelid. Põhjalikuma raviplaani ja hinnakalkulatsiooni teeme kirjalikult. Peaaegu alati on võimalik teha mitu erinevat raviskeemi.

Patsiendid peaksid käima iga 6, 9 või 12 kuu järel hammaste puhastuses ja läbivaatusel. Rutiinsete kontrollide käigus on võimalik hambahaigusi varakult diagnoosida ja nende progresseerumist ennetada. Kontrollkäikude sagedus määratakse kindlaks ravi käigus

  • Hammaste kontroll
  • Hambaröntgen – panoraamröntgen ja suusisene röntgen
  • Hammastelt ladestuste ja pigmendi eemaldamine
  • Hammaste lakkimine Fluor-lakiga / hambafissuuride katmine siilantitega
  • Personaalse suuhügieeni soovitused Vaata videot igemehaiguste tekke kohta

Röntgen

Kõigil esmakordsetel patsientidel teeme panoraamröntgeni, mis hõlmab kogu näo alaosa, lõualiigeseid ja hambaid, lisaks teeme ka väiksemaid suusiseseid röntgenpilte detailsemaks diagnoosimiseks ja muutuste varajasemaks leidmiseks.

Röntgenülesvõte annab meile olulist teavet, mida me ei saa muudest allikatest. Esmakordsetel patsientidel teeme kõigi röntgenuuringu või võtavad nad oma varasemad pildid eelmise hambaarsti juurest kaasa. Kahjuks ei arvestata ravil vanemad röntgenpilte kui 6 kuud.

Hinnakalkulatsioon ja raviplaan tehakse individuaalselt esimesel ravi visiidil.​

Broneeri visiit

Võta ühendust