Hamba väljatõmbamine võib olla vaja ette võtta siis, kui hammas on kahjustunud, põletikus või tarkusehammas on vales asendis. Õnneks on tänapäeval võimalik hammaste eemaldamine teostada praktiliselt valutult. Hamba väljatõmbamisel kasutame kohalikku tuimestust. Kui tuimestus möödub, saab valu leevendada käsimüügiravimitega.

Millal on hamba väljatõmbamine näidustatud

Hambaarsti regulaarselt külastades saab paljusid hammastega seotud probleeme ära hoida. Õigeaegne ravi aitab vältida põletiku levimist ja säilitada oma terved hambad. Hammaste väljatõmbamine on näidustatud siis, kui hammast ei ole enam võimalik ravida.

Kõige sagedasemad põhjused, miks hamba väljatõmbamine on vajalik:

Kui kaua paraneb välja tõmmatud hamba auk

Pärast hamba väljatõmbamist on väga oluline õige suuhügieen ja valuravi. See, kui kaua paraneb välja tõmmatud hamba auk, on igal inimesel erinev. Lõplik taastumine võib aega võtta kuni paar nädalat. Esmane ebamugavustunne möödub paari päevaga.

Pärast protseduuri ei ole soovituslik süüa ega juua 2 tundi.

Vähemalt 2 päeva pärast hamba väljatõmbamist väldi suitsetamist, alkoholi ja gaasilisi jooke. Samuti tuleks hoiduda saunas käimisest ja suuremast füüsilisest pingutusest.

Kui tuimestus möödub, saab valu leevendamiseks kasutada tavapäraseid käsimüügi valuvaigisteid. Vajadusel saab arst juurde kirjutada antibiootikumid.

Turse korral võib põse peal hoida jääkotti lühikest aega.

Hambaid pestes väldi haava uuesti lahti tõmbamist ja haava keelega või sõrmega katsumist, see võib paranemist pikendada.

Esimesel päeval ei ole soovituslik kasutada suuvett ega suud loputada. Intensiivne suu loputamine ja sülitamine võib kaasa tuua verejooksu.

Broneeri visiit

Ootame sind meie hubasesse hambaravi kliinikusse vastuvõtule. Vaatame üle hammaste seisukorra ja paneme paika raviplaani. Pakume ka erakorralist hambaravi. Broneeri mugavalt siinsamas või helista +372 616 4500.