Mida teha kui proteesid on ebamugavad, hõõruvad ja loksuvad?

Implantaadid  – võimalus proteeside kinnitamiseks

Kui oled kaotanud hambad ja saanud proteesid, millega ei saa rääkida ega süüa, siis on kõige käepärasemaks lahenduseks paigaldada 2 -8 implantaati, mille külge kinnitatakse protees. Selleks võib kasutada olemasolevat proteesi või teha täiesti uue. Proteesid kinnituvad implantaatide külge “trukiga” ja neid saab ise suust eemaldada (puhastamiseks jne). Teine viis on proteesid kruvida implantaatide külge,  neid ei ole ise võimalik eemaldada ning neid puhastatakse nagu oma hambaid.

Implantaate on hambaravis kasutatud  üle 25.a ja tegu on väga levinud ja hästi toimiva ravimeetodiga. “Innovatiivseks ” ja “erakordseks” sai seda nimetada tseda 1990-tel aastatel. Idee põhineb sellel, et titaan kasvab otseselt kokku luuga (teised metallid ei kasva) ja seda saab kasutada kunstliku hambajuurena ühe hamba asendamiseks või nn ankrutena kõigi puuduvate hambate asendamiseks.  Kui kõik hambad on elu jooksul kaotatud, siis iga puuduva hamba asemele implantaati ei panda, vaid kasutatakse erinevaid kombinatsioone 2-8 implantaadi ja proteesi jaoks. Selleks, milline kombinatsioon kellelegi sobib, otsustatakse konsultatsioonil.

Kõige lihtsam variant on eemaldatav protees ja 2 implantaati ühes lõuas (alalõuas või ülalõuas). Kõige keerulisem on 6-8 implantaati ühes lõuas ja alaliselt kinnikruvitud protselanist sild. Ülejäänud ravikombiantsioonid jäävad nende kahe raviavariandi vahele.

Rohkem infot ja implantaadi paigaldamise video vaata siin.

Kui Te olete otsustanud oma elukvaliteeti hästiistuvate hammaste läbi parandada, siis alustame konsultatsioonist – broneerige aeg https://dentist.ee/kontakt/.