Implantaatide paigaldamine
Hambaimplantaatide paigaldamine on tänapäeval kõige ohutum ja eelistatum viis kahjustunud, puuduolevate või eemaldatud hammaste asendamiseks. Võrreldes proteesidega on implantaadid mugavamad, kaunimad ja tunduvad kui oma hambad.
Kristina Kiisa Hambaravi kliinik on hea valik implantaatide paigaldamiseks, sest meil on kogemust enam kui 20-aastat kogemus ja sellealase hariduse on ta omandanud Skandinaavias ja Saksamaal.
Meie kliinikusse suunavad oma patsiente proteesimisele ja implantaatide paigaldamisele nii Rootsi kui ka Eesti kolleegid.
Me kasutame šveitsi ja saksa implantaadisüsteeme Straumann, ICX ja Dentsply Ankylos.
Kuidas käib implantaatide paigaldus
Implantaat koosneb titaankruvist, mis opereeritakse lõualuusse ja sellele kinnituvast hambast/proteesist. Implantaatide paigaldus toimub kirurgiliselt ja implantaate saab paigaldada nii üksikute hammaste asendamiseks kui ka osalise või täieliku hambutuse korral proteesi kinnitamiseks.
Mida oodata peale implantaadi paigaldust
Hamba implantaat paigaldatakse kirurgiliselt lõualuusse ja see protseduur tehakse kohaliku tuimestusega.
Peale implantaadi paigaldust on paranemis- ehk luustumisperiood enne hammaste kinnitamist implantaadi külge tavaliselt 3-6 kuud. Üksikutel juhtudel on võimalik uus hammas paigaldada ka kohe pärast implantaadioperatsiooni.
Implantaadi paranemisperioodiks valmistatakse vajadusel ajutine protees, mis ei toetu implantaadile. Pärast operatsiooni anname alati kaasa suuhügieenijuhised.
Kuna implantaatide paigaldamine on enamasti mitu kuud kestev protsess, siis arusaadavalt hirmutab inimesi, mis saab naeratusest. Eriti tekib see mure siis, kui tegemist on esihamba vahetamisega. Kui esihamba implantaat saab paika, siis paigaldame sellele ajutise krooni. Nii saad ka ravi kestel jätkuvalt naeratada ja ei pea suud kramplikult kinni hoidma.