Hammasimplantit

Hamba implantaadid ja paigaldus Kristina Kiisa Hambaravis

Implantaat on kunstlik hambajuur, mis paigaldatakse lõualuusse kirurgiliselt. Hamba implantaadid sobivad nii üksikute puuduvate hammaste taastamiseks kui ka osalise või täieliku hambutuse korral proteesi kinnitamiseks. Implantaat on tehtud titaanist, mida keha käsitleb bioloogiliselt oma materjalina.

Erinevalt teistest metallidest kasvab implantaat luu külge kinni. Luurakud kinnituvad implantaadi pinnale ja seda protsessi kutsutakse osteointegratsiooniks. Implantaat opereeritakse luu sisse ja ige õmmeldakse paranemisperioodiks pealt kinni. Pärast 4-6 kuu pikkust paranemisperioodi ige taasavatakse, võetakse implantaadist jäljendid ja tehnik valmistab proteesi ehk hambad.

Millal paigaldada implantaat ja kellele see sobib?

Implantatsioon on täna kõige parem, ohutum ja kauakestvam viis puuduolevate või eemaldatud hammaste asendamiseks ja taastamiseks. Implantaat aitab ära hoida lõualuu edasise nihkumise. Inimesed tajuvad implantaate nagu oma pärishambaid. Patsientidele, kes on aastaid elanud eemaldatavate proteesidega, on implantaadid proteesi fikseerimiseks parim viis elukvaliteedi tõstmiseks. Hammaste implantaadid paigaldatakse kirurgiliselt. Protseduurile eelnevalt teeme 3D röntgenpildid ja hindame luu kvaliteeti, mahtu ning igeme paksust, samuti kliendi üldist tervislikku seisundit.

 

Implantaadid sobivad:

  •   Puuduolevate hammaste või hambarivi taastamiseks
  •   Inimesele, kellel on hea suuhügieen ja piisavalt luud, kuhu implantaat paigaldada

 

Implantaatide vastunäidustused:

  •   Suitsetamine
  •   Diabeet
  •   Osteoporoos

 

Implantaate ei paigaldata:

  •   Biofosfonaatidega ravi ajal
  •   Onkoloogilise ravi korral
  •   Raseduse ajal

Suitsetamine ja diabeet on implantaatide paigaldamisel vastunäidustused, sest mõlemal juhul on takistatud luu paranemine implantaadi ümber seoses vereringe häiretega ning toitainete ning mineraalide vähenenud kättesaadavusega. Samuti ei saa implantaate paigaldada osteoporoosi ja selle biofosfonaatide ravi ajal, onkoloogilise ravi korral ja raseduse ajal. Täpsem raviplaan pannakse paika hambaarsti esimesel visiidil, kes hindab tervislikku olukorda.

 

Võimalikud komplikatsioonid

Mõnikord võib juhtuda, et implantaadid ei kasva luu külge kinni ehk ei osteointegreeru. Põhjuseid on mitmeid. Kõige tavalisemaks on luu ebapiisav kvaliteet ja maht, liiga lühike paranemisaeg, implantaadi ebastabiilsus juba operatsioonijärgselt, liigne koormus ning infektsioonid.

Implantaatide õnnestumise protsent kaasaegsetel implantaadisüsteemidel on 85-95% 5–15 a jooksul. Kui implantaat ei kasva kinni, siis tuleb see eemaldada, lasta luul vähemalt 16 nädalat paraneda ning seejärel uuesti paigaldada. Mitmekordset implantaadi ebaõnnestumist tuleb väga harva ette. 

 

Hamba implantaat – hooldus ja operatsioonist taastumine

Hamba implantaat paigaldatakse kirurgiliselt lõualuusse, kasutades kohalikku tuimestust. Protseduur on kliendi jaoks valutu. Enamasti tehakse seda 4-6 kuud pärast hamba eemaldamist. Mõnikord on implantaadioperatsioon võimalik ette võtta koheselt peale hamba eemaldamist.

Leikkauksen jälkeen

Paranemis- ehk luustumisperiood enne hammaste kinnitamist implantaadi külge on tavaliselt 3-6 kuud. Üksikutel juhtudel on võimalik uus hammas paigaldada ka kohe pärast implantaadioperatsiooni. Implantaadi paranemisperioodiks valmistatakse vajadusel ajutine protees, mis ei toetu implantaadile. Pärast operatsiooni anname alati kaasa suuhügieenijuhised.

Hammasimplanttien kotihoito

Kui implantaadid on edukalt paigaldatud, siis on pärast seda väga oluline käia igal aastal järelkontrollis, kus tehakse röntgenpildid ja hinnatakse igemete ning lõualuu seisukorda, samuti pööratakse tähelepanu õigele suuhügieenile.

Igapäevane kodune suuhooldus tagab implantaatide vastupidavuse aastateks.

 

Miks võtta implantaatide paigaldus ette Kristina Kiisa Hambaravi kliinikus

Kristina Kiisa Hambaravis toimub implantaatide paigaldus kogenud arsti käe all. Töötame vaid kvaliteetsete materjalidega, mis on ka maailmas tunnustust leidnud. Implantaatide paigaldamiseks kasutame Saksa Dentsply implantaadisüsteemi ja me ei paku odavaid Hiina implantaate.

Meie hambaarstil on implantaatide paigaldamisel enam kui 20-aastane kogemus ja sellealase hariduse on ta omandanud Skandinaavias ja Saksamaal.

 

Millest sõltub hamba implantaadi hind

Kõige enam sõltub hamba implantaadi hind sellest, missugused implantaadid paigaldatakse. Näiteks Hiina implantaadid on tunduvalt odavamad, kuid need ei ole nii kvaliteetsed ja kauakestvad.

Kvaliteetsete implantaatide maksumus on võrreldes muu hambaraviga jäänud aastate jooksul samaks, st implantaadid on odavamad kui aastaid tagasi.

Soovitame alati eelnevalt uurida, milliste materjalidega implantaatide paigaldust pakutakse. Täpse implantaatide paigaldamise maksumuse meie kliinikus saad teada meie arstilt pärast esimest visiiti.

 

Broneeri visiit

Ootame sind meie hubasesse hambaravi kliinikusse vastuvõtule. Vaatame üle hammaste seisukorra ja paneme paika raviplaani. Pakume ka erakorralist hambaravi. Broneeri mugavalt siinsamas või helista +372 616 4500.

Hoidon suunnittelu ja laskenta tehdään ensimmäisellä käynnillä.

Broneeri visiit

Ota meihin yhteyttä