Kui hambanärvis on põletik või hammas on jäänud ravimata, võib sellest välja areneda juuretipu põletik. Juuretipu ravi on eriti oluline inimestele, kes põevad südame- ja veresoonkonnahaiguseid või kellel on kunstliigesed.

Hammaste hea tervis mõjutab kogu keha seisundit. Juuretipupõletik võib olla ägedas faasis ja valulik või krooniline, mis valu ei tee ning avastatakse röntgenülesvõtte käigus.

Oluline on teada, et juuretipupõletik vajab ravi, sõltumata sellest, kas see põhjustab valu või mitte.

 

Mis on hamba juuretipu põletik

Hamba juuretipu põletik tekib, kui hambanärv kärbub ja mikroobid tungivad edasi läbi hambajuure tipu hammast ümbritsevatesse kudedesse.

Ägedat juuretipupõletikku iseloomustab tugev valu, seda eriti söömisel või hammaste kokku surumisel. Valu võib esineda ühes hambas või kiirguda ka teistele hammastele. Juuretipupõletikuga võib kaasneda paistetus igemes ja mädakolle ehk abtsess. Sageli tekib ka palavik.

Krooniline juuretipupõletik võib kulgeda kaebusi põhjustamata või avalduda aeg-ajalt tekkiva valuna. Krooniline juuretipupõletik diagnoositakse enamasti röntgenülesvõttega, kust põletikukolle on hästi näha. Igemele võib olla tekkinud fistel, kust eritub aeg-ajalt mäda.


Säilita oma terved hambad

Kuna krooniline juuretipupõletik vaevusi ei anna, on oluline käia regulaarselt hambaarsti juures, et põletik kiirelt avastada ja see välja ravida, veel enne kui see muid sümptomeid põhjustama hakkab.

Kristina Kiisa Hambaravi kliinikus oleme keskendunud hamba- ja igemehaiguste ennetamisele, võimalikult varajasele diagnoosimisele ning kvaliteetsele ja professionaalsele hambaravi teenusele.

Meie eesmärgiks on, et sul oleksid oma terved hambad. Parima tervise heaks külasta hambaarsti vähemalt kord aastas ja hügienisti 6-8 kuu tagant.


Broneeri visiit

Broneeri mugavalt siinsamas või helista +372 616 4500.